Asten kent op een na hoogste laadpaaltarief in Brabant

In de gemeente Asten betaal je met 49 cent per kWh het op een na hoogste laadpaaltarief van heel Noord-Brabant.

Dat blijkt uit een analyse van Independer op basis van data van Eco-Movement.

Het hoogste tarief, 50 cent per kWh, betaal je in de gemeente Asten-Chaam.

Gemiddeld kost een kWh stroom bij een Brabantse laadpaal 40 cent, al zijn er grote verschillen per gemeente.

Oss en Sint-Michielsgestel zijn de goedkoopste gemeenten binnen de provincie. Hier betaal je 33 cent per kWh stroom.

Daar komen nog wel de eventuele kosten van je laadpas bij.  

De duurste gemeenten binnen de provincie zijn:

1. Alphen-Chaam: 50 cent per kWh

2. Asten: 49 cent per kWh

3. Waalre: 49 cent per kWh

4. Loon op zand: 48 cent per kWh

5. Moerdijk: 47 cent per kWh

In de gemeente Someren betaal je gemiddeld 37 cent per kWh en dat is onder het gemiddelde van Brabant.

Laden in Brabant goedkoper dan gemiddeld

De auto opladen bij een publiek laadpunt is in Brabant met gemiddeld 40 cent per kWh iets goedkoper dan elders in Nederland: gemiddeld 1 cent per kWh. Toch is het niet de meest voordelige provincie om je auto op te laden. Dat is namelijk Overijssel, waar je gemiddeld maar 31 cent betaalt per kWh stroom. Ook in Zuid-Holland (33) en Gelderland (34) ben je veel goedkoper uit.

De duurste provincie om je auto op te laden bij een publiek laadpunt is Utrecht. Hier betaal je per kWh gemiddeld zelfs 51 cent. De duurste gemeente van Nederland is Terschelling met gemiddeld 60 cent per kWh.

,,Dit zijn echt opvallend grote verschillen, want het gaat om openbare laadpalen. Je kunt er ook voor kiezen om thuis de auto op te laden, want dan betaal je, tot het prijsplafond, ‘maar’ 40 cent per kWh. Dat is toch goedkoper dan de genoemde 60 cent. Pas dan wel op dat je in het gebruik niet over het prijsplafond heen gaat, want dan betaal je het afgesproken tarief met je leverancier”, legt Independer energie-expert Joris Kerkhof uit. ,,Maar er zijn al leveranciers die contracten aanbieden met tarieven ruim onder het prijsplafond. Als je zonnepanelen hebt en daarmee de auto op kunt laden, dan ben je natuurlijk helemaal spekkoper’’.  

De gemiddelde kosten per gemeente:

Asten: 49 cent per kWh

Cranendonck: 36 cent per kWh

Deurne: 35 cent per kWh

Eindhoven: 46 cent per kWh

Geldrop-Mierlo: 35 cent per kWh

Gemert-Bakel: 35 cent per kWh

Heeze-Leende: 39 cent per kWh

Helmond: 43 cent per kWh

Horst aan de Maas: 36 cent per kWh

Laarbeek: 35 cent per kWh

Leudal: 36 cent per kWh

Nederweert: 36 cent per kWh

Nuenen: 38 cent per kWh

Peel en Maas: 34 cent per kWh

Someren: 37 cent per kWh

Son en Breugel: 35 cent per kWh

Venray: 34 cent per kWh4

Bekijk hier de gemiddelde kosten per gemeente: https://www.independer.nl/energie/info/onderzoek/verschillen-laadpaal-kosten