Hemelvaartsdauwtrapwandeling met ontbijt bij De Pelen
Het is mei, een heerlijke maand om te genieten van een vroege wandeling in de natuur.
Staatbosbeheer houdt op Hemelvaartsdag, donderdag 26 mei, een dauwtrapwandeling in het Nationaal Park De Groote Peel. Met na afloop een heerlijk Peelontbijt.
De excursie start om 7.00 uur bij de ingang van het buitencentrum De Pelen aan de Moostdijk 15 in Ospeldijk.
Dauwtrappen met Hemelvaart is een goede traditie bij Staatsbosbeheer en een activiteit die op meerdere plekken in het land gehouden wordt. Zo ook in het Nationaal Park De Groote Peel. In de ochtend is de Peel op z’n mooist. De ochtendnevel geeft iets mystieks aan het weidse en waterrijke landschap en het is heerlijk rustig.
De excursie gaat over de knuppelbruggen en peelbanen van dit oorspronkelijk ontoegankelijke hoogveenmoeras. Een Peelgids van Staatsbosbeheer vertelt onderweg over het ontstaan van het gebied en over de planten en de dieren die er voorkomen. Vanwege het vroege tijdstip zal er veel aandacht zijn voor het luisteren en kijken naar vogels. Bovendien is er ’s morgens altijd kans op een ontmoeting met een ree.
De route is 3 kilometer lang en duurt ongeveer 1,5 uur.
Deelname kost € 18,50 per volwassene en € 12,50 per kind, inclusief ontbijt in de Peelboerderij.
Online reserveren is noodzakelijk en kan tot en met 24 mei via www.staatsbosbeheer.nl/dauwtrappenpelen