Jubileumviering 125 jaar H. Maria Presentatiekerk Asten
Op 19 september is het precies 125 jaar geleden dat de H. Maria Presentatiekerk in Asten plechtig is ingezegend en in gebruik genomen.
Dit jubileum wordt op zondag 17 september gevierd.

Rob Fritsen
De feestelijke herdenking begint om 11.00 uur met een pontificale eucharistieviering met hoofdcelebrant Mgr. Gerard De Korte, Bisschop van ’s-Hertogenbosch en de concelebranten pastoor Sacha Steijaert, pater Piet Schellens, pastoor Pieter Scheepers, pastor Stefan Schevers, pastoor Jos Hermans, pater Jan van As en diaken Jack Swaanen.

Rob Fritsen
Deze viering wordt mede opgeluisterd door het Franciscus Kerkkoor, Harmonie St. Cecilia Asten, Sint Jorisgilde Asten en beiaardier Rosemarie Seuntiëns.
Aansluitend is er in de naastgelegen pastorietuin een gezellig samenzijn.

Rob Fritsen
Een stukje geschiedenis
Zeker al in 1479 stond er een katholieke kerk in Asten. Deze kwam in 1648 aan de hervormden, maar werd in 1806 aan de katholieken teruggegeven, waarop de hervormden in 1810 een eigen kerk kregen.
In 1899 werd de kerk gesloopt, om plaats te maken voor het huidige gebouw. Aan het einde van de 19e eeuw is Asten een tamelijk rijk dorp met veel fabrieken en welgestelde notabelen. Tijd voor een nieuwe kerk vond pastoor Smits. Tussen 1896 en 1898 werd de kerk gebouwd in de toen moderne neogotische stijl. Onder leiding van architect Caspar Franssen uit Roermond kwam het indrukwekkende bouwwerk tot stand.

Rob Fritsen
De kerk heeft een toren van 75 m hoogte, die een carillon van 57 klokken bevat, gegoten door klokkengieterij Eijsbouts. De zandstenen ingangspartij stelt onder meer de geschiedenis van Maria Presentatie voor. Naast tal van neogotische kunstvoorwerpen bevat de kerk ook een kostbare staakmadonna uit 1775, een beeld van de heilige Apollonia uit 1525 en een calvariegroep uit 1480. Het orgel stamt uit 1909 en is vervaardigd door de Gebroeders Franssen uit Roermond.
Het hoofdaltaar is van de hand van Hendrik van der Geld (1838-1914) uit Boxtel en de kruiswegstatie van Frans Knirsch (1920) uit dezelfde plaats.
Ook de muurschilderingen en het oksaal zijn meer dan de moeite waard.

Rob Fritsen
SIRIS-tv was in het verleden regelmatig voor een reportage te vinden in de H. Maria Presentatiekerk.