Kennismaken met de natuur en de geschiedenis van de Lange Bleek
De Lange Bleek, gelegen in Sterksel tegen de grens van Someren, wordt het mooiste en meest gevarieerde natuurgebied van Heeze-Leende genoemd.
Het gebied kent nog een verrassende geschiedenis. Zeker voldoende reden dit gebied op zondag 17 september te verkennen tijdens een wandeling met de gidsen van IVN Asten-Someren.

Verzamelen en vertrek vanaf om 14.00 uur bij de parkeerplaats in de bocht van de Vlaamse weg in Sterksel, bij het oorlogsmonument.
De wandeling duurt ongeveer 2 uur en deelname is gratis.
De Lange Bleek is eigendom van het Brabants Landschap en bestaat uit bos, heide en enkele vennen. De laatste jaren is het beheer gericht op herstel van de vennen en het versterken van de biodiversiteit in het gehele gebied o.a. door het inzetten van begrazing.
De biodiversiteit is hierdoor merkbaar verbeterd. Maar het gebied kent ook een interessante historie met als bijzonderheid de oorlogsgeschiedenis van de villa van de familie Elias. Zowel de natuur als de cultuur komen zeker aan bod tijdens deze wandeling.